در حال بارگزاری...

نشـاسته گندم

نشـاسته گندم

نشـاسته گندم

نشاسته فوقتصفیه گندم از جداسازی گلوتن و سبوس از آرد گندم بعد از چند مرحله تصفیه بهدست میآید. این ماده در آب سرد به صورت سوسپانسیون درآمده و در آب گرم نامحلول میباشد و از دمای 65 درجه شروع به تشکیل ژل میکند.

کاربــــرد

نشاسته دنیای متنوعی از مصارف در صنایع مختلف دارد که موارد مصرف آن در صنایع غذائی، صنایع نساجی، خوراک دام و طیور، کیك و شیرینی، صنایع شیمیایی، صنایع لبنی، صنایع گاز و پتروشیمی و... است. نشاسته در محصولاتی مانند دسرها، تنقلات، غذاهای آماده و سسها، به عنوان غلیظکننده و چسباننده عمل میکند. همچنین ظرفیت نگاهداشت آب در محصولات گوشتی فرآوری‌شده را افزایش می‌دهد و بافت و رطوبت را بهبود می‌بخشد. علاوه‌بر‌این به تثبیت و پایداری بافت غذاهای منجمد در طول ذوب کمک می‌کند و یک عنصر کلیدی در محصولات بدون گلوتن است. در حفاری چاه نفت، نشاسته گندم برای کنترل حرارت استفاده می‌شود. این محصول در صنایع کاغذسازی به دلیل دارا بودن مادۀ چسبنده و پوششدهنده به عنوان استحکام‌دهنده کاغذ به کار میرود.

علاوهبر موارد اشاره شده نشاسته گندم بهعنوان پرکننده در تولید دارو در صنعت داروسازی کاربرد دارد. این ماده سفید رنگ که به شکل پودر است، در کیسههای 25 کیلوگرمی از جنس پلیپروپیلین لمینه شده با پلیاتیلن و یا کیسه‌های جامبو 1250 کیلوگرمی بستهبندی میگردد.

بسته بندی:

  • کیسه های 25 کیلوگرمی
  • کیسه های جامبو 1250 کیلوگرمی

 

  • دسته بندی: محصولات
  • تاریخ: ۲۱ تیر ۱۴۰۳
  • اشتراک گذاری: